Szerzőink

Kodácsy Tamás

Református lelkész és programozó matematikus vagyok. Foglalkoztat mindaz, ami megismerhető és ami megismerhetetlen, ami az első és ami a huszonegyedik században történt. A vallás és természettudomány kapcsolata különösen érdekel, amely egyrészt egzisztenciális hitbeli kérdésekben, másrészt a teremtésvédelemben csúcsosodik ki. A teológia és a matematika közös abban, hogy mindkettő képes könnyedén elrugaszkodni a valóságtól, pedig egy világban élünk, amelyet Isten teremtett, és amelybe emberként el is jött. Az Ökogyülekezeti Műhely vezetőjeként (KRE Egyház és Társadalom Kutatóintézet), valamint a Dunakeszi Református Egyházközségben lelkészként szolgálok.
Kodácsy Tamás szövegei a Kegyesség tanulmányokban


Lapis József

Lapis József 1981-ben született Sárospatakon. 18 éves koráig itt élt, majd a következő 18 évet Debrecenben töltötte, és otthonaként lakta be a várost. Jelenleg ismét Sárospatakon él feleségével és kislányával, könyvtárosként dolgozik a Sárospataki Református Teológiai Akadémián. 2011-ben doktori fokozatot szerzett, értekezésének címe: Az elmúlás poétikája – Halál és esztétikai tapasztalat a két világháború közötti magyar költészetben (a dolgozat ugyanezen címmel 2014-ben jelent meg könyvben). Oktatóként dolgozott a hajdúböszörményi pedagógiai főiskolán, majd a Debreceni Egyetemen. Kritikusként és irodalomtörténészként a modern és kortárs magyar irodalom, valamint a gyerekirodalom érdekli elsősorban, e témákban folyamatosan publikál, bár a kortárs líra kritikai követését néhány éve abbahagyta. 2014-ben jelent meg Líra 2.0 – Közelítések a kortárs magyar költészethez című kötete. Több folyóiratnál dolgozott szerkesztőként, jelenleg az Alföld kritikai rovatát és a Prae szépirodalmi rovatát vezeti, valamint tagja a Studia Litteraria és a Sárospataki Füzetek szerkesztőségének is. Ezen kívül kortárs verseskönyveket szerkeszt és teológiát tanul.
Lapis József szövegei a Kegyesség tanulmányokban

Molnár Illés

Molnár Illés (1981) irodalomkritikus, költő, szerkesztő, a PPKE-BTK Irodalom- és Kiultúratudományi Doktori Iskolájának hallgatója. Traumaemlékezet és szakralitás összefüggéseit vizsgálja a kortárs irodalomban.
Molnár Illés szövegei a Kegyesség tanulmányokban

Tóth Sára

Bölcsész, szerkesztő, publicista vagyok, a Károli Gáspár Református Egyetem Anglisztika Intézetének docense. 1991 és 2003 között a Harmat kiadó főszerkesztője voltam. Első könyvemet a világhírű kanadai gondolkodóról, Northrop Frye-ról írtam (A képzelet másik oldala: irodalom és vallás Northrop Frye életművében, Károli-L’Harmattan, 2012). Második könyvem, Táncol a por: írások hitről, spiritualitásról, kultúráról 2015-ben jelent meg a Harmat kiadó gondozásában. Frye-jal együtt vallom, hogy a vallás és a művészet a két legfontosabb dolog a világon. Ezen belül leginkább a teológia és az irodalom kapcsolata érdekel. Szeretek piszkálódni, rákérdezni az egyértelműségekre. Fontosabbnak tartom a kérdéseket, mint a válaszokat. Számos írásom jelent meg a Pannonhalmi Szemlében, a Vigiliában, a Szív jezsuita magazinban, a parokia.hu-n és egyéb nyomtatott és online felületeken. Férjemmel és két fiammal Gödöllőn élek.
Tóth Sára szövegei a Kegyesség tanulmányokban